لاغری موضعی با کویتیشن-دکتر مرادی متخصص تغذیه

  • 33 بازدید
  • یکشنبه, 19 تیر 1401

درباره لاغری موضعی با کویتیشن بیشتر بدانید

لاغری موضعی با کویتیشن، یک عمل زیبایی است، که برای از بین بردن رسوبات چربی در بدن استفاده می شود. این درمان به عنوان یک جایگزین موثر و کمتر تهاجمی برای لیپوساکشن عمل می کند. خطرات بسیار کمی در ارتباط با این روش وجود دارد، اما این بدان معنی نیست که این روش جراحی هیچ عارضه جانبی به همراه ندارد. کبودی و درد از عوارض جانبی کوتاه مدت این عمل زیبایی است. در بعضی از افراد پس از بهبودی ممکن است پوست شل شود، که این نیز قابل درمان است. امروزه لاغری موضعی با کویتیشن به دلیل عدم استفاده از تیغ یا چاقو جراحی و عوارض جانبی کم  آن  بسیار مورد توجه است. وقت گیرترین قسمت این فرآیند، یافتن متخصص و مشاوره با مهارت است که تجربه انجام درمان را داشته باشد. به طور کلی لاغری موضعی با کویتیشن هزینه کمتری نسبت به لیپوساکشن دارد. هزینه ها بسته به منطقه تحت درمان، تراکم چربی و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، متفاوت می باشند.  

 

 

درمان با با کویتیشن چگونه است و  برای چه افرادی توصیه می شود؟

حفره اولتراسونیک، لیپولیز اولتراسونیک نیز نامیده می شود، یک درمان کانتورینگ بدن است که برای از بین بردن رسوبات چربی زیر پوست استفاده می شود. این یک روش جایگزین ایمن برای گزینه های جراحی مانند لیپوساکشن است. در این روش درمانی از امواج رادیویی فراصوت برای از بین بردن سلولهای چربی استفاده می شود. لاغری موضعی با کویتیشن با سایر روشهای مشابه مانند لیپوساکشن متفاوت است، زیرا به هیچ برشی احتیاج ندارد. این به این معنی است که بهبودی راحت تر صورت می گیرد. افرادی که از سلامتی خوبی برخوردارهستند، سیگار نمی کشند و اضافه وزن زیادی ندارند، بهترین شرایط را این روش غیر تهاجمی حذف چربی های زائد دارند. لاغری موضعی با کویتیشن به منظور هدف قرار دادن .مناطق کوچک چربی و کمک به تناسب بهتر اندام فرد است. این روش درمانی برای افرادی که سعی در کاهش وزن زیادی دارند، توصیه نمی شود.

 

دستگاه لاغری موضعی کویتیشن چگونه به از بین بردن چربی های اضافی  کمک می کند؟

دستگاه لاغری موضعی با کویتیشن برای از بین بردن سلول های چربی به فناوری سونوگرافی متکی است. امواج به عمق لایه های پوست فرستاده می شوند و پس از ایجاد لرزش، سلول های چربی را تخریب کرده و از لایه های پوستی جدا می کنند. پس از چند روز، سلولهای چربی توسط سیستم لنفاوی جذب شده و به عنوان مواد زائد از دفع می شوند. پس از سه جلسه درمان، فرد می تواند کاهش توده چربی بدن را مشاهده کند. لاغری موضعی با کویتیشن اندازه ناحیه چربی در ناحیه تحت درمان را  یک تا سه سانتی متر کاهش می دهد. این روش درمانی برای کاهش و حذف  چربی در مکانهای فیبروتیک مانند شامل پشت قفسه سینه و کمر بسیار موثر است. این روش غیر تهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافی شکم، باسن، صورت، گردن، بازوها و ران توصیه می شود.

 

چگونه باید برای درمان آماده شد؟

لاغری موضعی با کویتیشن بسیار ساده است. پزشک و ارائه دهندگان این خدمات، دستورالعمل های ساده ای را قبل از شروع درمان به شما ارائه می دهند، که باید آنها را با دقت دنبال کنید. قبل از انجام عمل درباره مصرف داروها، مکمل های گیاهی و هر شرایط پزشکی که دارید، با پزشک خود صحبت کنید.   هفته قبل عمل از مصرف داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی و ایبوپروفن خودداری کنید. بسته به ناحیه ای از بدن که تحت درمان است، پزشک از شما میخواهد لباس خود را در بیاورید و لباس مخصوص بپوشید. سپس پزشک با استفاده از الکل ناحیه مورد نظر را ضدعفونی می کند و دستگاه را  به آرامی روی مناطق مورد نظر حرکت می دهد.  ممکن است در حین عمل احساس گرما کرده و صدای وزوز دستگاه را بشنوید. لاغری موضعی با کویتیشن معمولاً بین 40 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.  قبل و بعد از درمان مقدار زیادی آب بنوشید تا بدن بتواند رسوبات چربی را به سرعت از بین ببرد.

عوارض لاغری موضعی با کویتیشن

لاغری موضعی با کویتیشن برای اکثر افراد یک درمان کم خطر محسوب می شود. اما ممکن است عوارض جانبی زیر را به همراه داشته باشد.

  • سرخی
  • کبودی
  • سردرد

در برخی موارد، پوست پس از تجزیه چربی به طور مساوی آن را جذب نمی کند و ممکن است،. توده، برجستگی وگودی هایی روی پوست شما پس از درمان ایجاد شود. این بی نظمی های پوستی در جلسات بعدی درمان بهبود می یابند. پس از درمان، باید بتوانید بایستید و خود را به خانه برسانید. درد و کبودی معمولاً کم است. تا جایی که ممکن است بدن را هیدراته کنید تا سلولهای چربی را از طریق سیستم لنفاوی شما دفع کند. انتظار نداشته باشید که بلافاصله پس از اولین جلسه نتایج درمان را مشاهده کنید. بعد از اولین جلسه، بدن ممکن است پف کرده یا متورم شود، زیرا از بین بردن سلولهای چربی جدا شده زمان می برد.  برای دیدن نتایج قابل مشاهده ممکن است به درمان های مکرر نیاز داشته باشید. اکثر افراد نتیجه نهایی درمان خود را طی 6 تا 12 هفته مشاهده می کنند.

مقالات مرتبط