با بهترین دستگاههای لاغری موضعی آشنا شویم

  • 330 بازدید
  • یکشنبه, 03 مهر 1401

آشنایی با بهترین دستگاههای لاغری موضعی

 

مسلما بهترین راه کاهش وزن پیروی از یک رژیم لاغری علمی و داشتن منظم فعالیت بدنی و ورزش است. اما گاهی، پس از رسیدن به وزن ایده آل هم، چربیهای سرسخت نواحی شکم، ران، باسن، بازوها یا نقاط دیگر بدن، باقی می‌مانند. بهترین راه خلاص شدن از شر این چربیها لاغری موضعی است و استفاده از دستگاههای لاغری موضعی به این کار کمک می‌کند. دستگاههای لاغری موضعی جایگزین خوبی برای روشهای تهاجمی مانند جراحی هستند، و به شیوه غیر تهاجمی، بدون بریدگی و درد، بدون بیهوشی و بانداژ،  و بدون باقی گذاشتن اسکار، به حذف چربیهای موضعی مقاوم کمک می‌کنند. مقاله حاضر به معرفی 10 نمونه از بهترین دستگاههای لاغری موضعی پرداخته است.

 

 

 دستگاههای لاغری موضعی به خلاص شدن از شر چربیهای مقاوم کمک می‌کنند

 

 دستگاه لاغری موضعی کویتیشن  (Cavitation)

این دستگاه با استفاده از امواج حرارتی و صوتی با فرکانس بالا، سلولهای چربی را تجزیه می‌کند تا سپس توسط سیستم لنفاوی از بدن دفع شوند. نحوه عمل بدین گونه است که ابتدا امواج اولتراسونیک سلولهای چربی را گرم می‌کنند. گرما با ایجاد حفره‌های ریز هوا بین سلول‌های چربی فشار ایجاد کرده، آنها را می‌شکند. هر جلسه درمان 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد و بیشتر بیماران به 10 تا 12 جلسه نیاز دارند.

 

 

دستگاه کویتیشن

 

دستگاه لاغری موضعی آراف (RF)

 

یکی از بهترین دستگاههای لاغری موضعی دستگاه آراف (فرکانس رادیویی) است. امواج ساطع شده از این دستگاه به مناطق هدف تابانده می‌شوند و مقاومت ایجاد شده باعث ایجاد گرما و تقویت جریان خون موضعی می‌شود. آراف بدون کمترین آسیبی به پوست، چربیهای اضافه را ذوب کرده، از بین می‌برد. بعلاوه، در جوانسازی پوست،  ساخت کلاژن، الاستین، و کاهش چین و چروک نیز موثر است. طول هر جلسه درمانی 15 تا 60 دقیقه است و معمولا به 3 تا 5 جلسه با فواصل 4 تا 6 هفته ای نیاز است.

 

 

دستگاه آراف

 

دستگاه لاغری موضعی وکیوم

 

وکیوم در زمره بهترین دستگاههای لاغری موضعی قرار دارد. وکیوم نوعی درمان مکانیکی است و هیچ جریان الکتریکی از بدن عبور نمی‌دهد. این دستگاه دارای رولر‌های حفره داری است که با ایجاد پالسهایی که زمان و شدت آنها تنظیم می‌شود، بافت مورد نظر را به درون می‌کشد. حرکت رولر بافت را ماساژ داده، سلولهای چربی را کوچک، و به رفع سلولیت و چاقی موضعی کمک می‌کند. بعلاوه، تخلیه‌ی طبیعی سیستم لنفاوی را تقویت کرده، به دفع مواد زائد کمک می‌کند. طول هر جلسه حدود 35 دقیقه است. برای رسیدن به نتایج دلخواه 14 تا 20 جلسه، هفته‌ای یکبار توصیه می‌شود.

 

 دستگاه لاغری موضعی ال پی جی (LPG)

 

LPG یا لیپوماساژ یکی دیگر از بهترین دستگاههای لاغری موضعی است و باعث رفع سلولیت، چاقی، افتادگی پوست و درخشندگی آن می‌شود. غلطک‌های مکانیکی این دستگاه نواحی مورد نظر را عمیقا ماساژ داده، باعث فشردگی سلولهای چربی و تسریع لیپولیز می‌‌شوند. ماساژ، گردش خون و لنف را نیز افزایش داده، سنتز کلاژن و الاستین را تحریک، و پوست را جوانتر و شفاف‌تر می‌کند. هر جلسه درمان 30 دقیقه طول می‌کشد و نتایج از جلسه اول قابل مشاهده‌اند. معمولا باید درمان را حدود 15 جلسه ادامه داد.

 

 

دستگاه ال پی جی

دستگاه لاغری موضعی کرایو

 

کرایو یکی از بهترین دستگاههای لاغری موضعی است که برای مدت کوتاهی بدن را در معرض سرمای شدید (دمای زیر صفر درجه) قرار می‌دهد. سرمای شدید که توسط گاز نیتروژن یا گاز دی اکسید‌کربن ایجاد می‌شود؛ چربیهای سرسخت را منجمد کرده، با مهار متابولیسم و تسریع تجزیه، آنها را از بین می‌برد. چربیهای تجزیه شده را سیستم لنفی از بدن خارج می‌کند. کرایو در بهبود آرتریت  و درد های عضلانی، حذف لکها و ضایعات پوستی و سنتز کلاژن نیز موثر است. طول هر جلسه کرایوتراپی 20 تا 30 دقیقه است و برای اخذ نتیجه مطلوب به 2 تا 5 جلسه با فاصله نیاز است.

دستگاه لاغری موضعی هایفو (HIFU)

 

یکی دیگر از بهترین دستگاههای لاغری موضعی دستگاه هایفو (به معنی امواج اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) است. امواج فراصوت ساطع شده از این دستگاه، بدون آسیب رساندن به پوست، سلول‌های چربی زیر پوست را هدف قرار ‌داده، آنها را تخریب کرده، به طور دائمی از بین می‌برند. هر جلسه هایفو‌لیپولیز حدود یک ساعت طول می‌کشد. معمولا 3 تا 4 جلسه با فواصل 6 هفته ای مورد نیاز است. نتایج طی 4 تا 12 هفته قابل مشاهده است و اثرات آن تا 9 ماه باقی می‌ماند.

 دستگاه لاغری موضعی لیزر کم توان (LLLT)

 

یکی از جدیدترین دستگاههای لاغری موضعی لیزر کم توان است. عمق نفوذ و چگالی انرژی این لیزر از سایر انواع لیزر پایین‌تر است و از آنجا که حرارتی تولید نمی‌کند، به نام لیزر سرد هم معروف است. لیزر کم توان دارای صفحات مستطیل شکلی است که روی پوست قرار گرفته، فوتون‌های انرژی را به عمق نیم سانتیمتری پوست می‌تابانند. این کار محتوای سلولهای چربی را خارج کرده، به سمت مجاری لنفی هدایت می‌کند. در نهایت، اندازه سلولهای چربی کوچک شده، چاقی موضعی و سلولیت از بین می‌رود. هر جلسه درمان 40 تا 60 دقیقه طول می‌کشد و 2 تا 3 بار مراجعه در هفته لازم است. نتیجه نهایی معمولا بعد از 12 جلسه آشکار می‌شود.

 

 

صفحات مستطیل شکل  فوتون‌های انرژی را به عمق نیم سانتیمتری پوست می‌تابانند

 

دستگاه لاغری موضعی شاک ویو

 

یکی از بهترین دستگاههای لاغری موضعی شاک ویو است. شاک ویو یک درمان قدرتمند و موثر برای تجزیه و حذف چربیهای موضعی، کاهش سلولیت، سنتز کلاژن و سفت و صاف کردن پوست است. این دستگاه امواج صوتی با انرژی بالا تولید کرده، به داخل بدن می‌فرستد. امواج هنگام عبور از مرز مشترک دو بافت مختلف از مسیر خود منحرف شده، انرژی آزاد می‌کنند. این انرژی بدون آسیب رساندن به سایر بافتها، باعث کاهش حجم چربیهای زیر پوستی و کاهش سایز می‌شود. دوره درمان معمولا 6 جلسه با فواصل چند هفته ای است.

 

شاک ویو

ایکس بادی

دستگاه ایکس بادی بر پایه تحریک الکتریکی عضلات (EMS) کار می‌کند. برای استفاده از این دستگاه، فرد باید جلیقه‌ای بپوشد که حاوی الکترودهایی برای وصل شدن به گروههای مختلف عضلانی در بدن است. تحریک الکتریکی عضلات توسط الکترودها، فرد را در حالتی شبیه آنچه در تمرینات کاردیو و ایزومتریک اتفاق می‌افتد قرار می‌دهد؛ و باعث کاهش وزن، حذف چربیها و تقویت عضلات می‌شود. 20 دقیقه استفاده از دستگاه ایکس بادی معادل حدود 1 تا 2 ساعت تمرینات باشگاهی است.

 

دستگاه ایکس بادی

 

مزوتراپی

 

مزوتراپی نوعی روش درمانی برای حذف چربیهای اضافی، کاهش سلولیت، سفت کردن پوست و جوانسازی آن توسط تزریق آنزیمها، هورمون‌ها، ویتامینها و عصاره‌های گیاهی است. در این روش، توسط سوزنهای بسیار ظریفی، مواد مورد نظر به مزودرم (لایه میانی پوست) تزریق می‌شوند. طول هر جلسه مزوتراپی مدت کوتاهی است و ادامه آن تا 10 جلسه، می‌تواند نتایج قابل مشاهده ای ایجاد کند.

 

مقالات مرتبط